Wesela Warszawa Zaloguj się / Załóż konto

dodaj obiekt weselnyWesela

Menu weselne

 

Menu weselne

Fot. www.freedigitalphotos.net

Smaczne jedzenie to podstawa udanego wesela. Jak skomponować idealne menu, tak, aby wszyscy goście byli zadowoleni? Ile powinno go być, aby nikt nie wyszedł głodny? Jaka powinna być częstotliwość podawania posiłków? Odpowiedzi poniżej.

Pierwsza decyzja powinna dotyczyć tego, kto będzie odpowiedzialny za menu weselne. Najwygodniejszym sposobem jest zlecenie tego firmie cateringowej – jest to jednak rozwiązanie dosyć kosztowne, w granicach kilku – kilkunastu tysięcy złotych. Pamiętajmy też, że musi to być sprawdzona firma.

Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz sam zająć się przygotowaniem potraw. Oczywiście z pomocą dobrych, sprawdzonych kucharek. Będzie to o wiele bardziej pracochłonne, ale przełoży na korzyści finansowe. Pamiętaj, że w trakcie wesela gościom nie powinno niczego zabraknąć.

Na stole powinny stale znajdować się półmiski z owocami, dzbanki z sokami oraz woda mineralna. Ciepłe potrawy powinny być podawane regularnie, najlepiej co godzinę. Postaw na różnorodność - im więcej rodzajów potraw, tym większa szansa, że będzie smakowało wszystkim gościom. Wśród mięs największą popularnością cieszą się od lat kotlety schabowe, sznycle, mięso pieczone oraz piersi z kurczaka.

Menu weselne to również zimne przekąski, które powinny być dostępne dla gości od samego początku przyjęcia. Należą do nich wędliny, sałaki, pieczywo itp. Pamiętajcie, aby po północy podano jeszcze jedną ciepłą zupę! Może to być barszcz z uszkami, żurek lub gulaszowa.
Data publikacji: 25.04.2016

 

Ostatnie tematy