Wesela Warszawa Zaloguj się / Załóż konto

dodaj obiekt weselnyWesela

Krótkie suknie ślubne – czy warto zaryzykować?

 

Krótkie suknie ślubne – czy warto zaryzykować?

Fot. www.pixabay.com

Wybór sukni ślubnej to zdecydowanie jedna z najważniejszych i najtrudniejszych decyzji, jakie stoją przed przyszłą Panną Młodą. Biała, czy ecru? Z trenem, czy bez? Z koronką, czy delikatnym tiulem? A może zaszaleć i zdecydować się na krótką sukienkę?

No właśnie - czy suknie ślubne zawsze muszą być długie? Nie! Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się krótkie suknie ślubne, które przecież mogą być równie piękne i eleganckie, jak ich długie odpowiedniki. Mogą zachwycać jakością materiałów i przepięknym krojem oraz optycznie poprawić naszą sylwetkę.

Przy wyborze takiej sukienki należy jednak zwrócić uwagę na więcej szczegółów. Krótka sukienka idealnie podkreśla kobiece kształty, zwraca też uwagę na dolną część naszej sylwetki. Właśnie dlatego najbardziej pasuje drobnym kobietom z długimi i pięknymi nogami. Idealnie podkreśli wtedy ich atuty i nada całej kreacji wyjątkowej lekkości. Jeśli jednak natura poskąpiła Ci szczupłych nóg i delikatności – również możesz znaleźć fason sukni odpowiedni dla siebie. Suknie te mają zwykle dopasowany, obcisły gorset i rozkloszowany dół.

Pamiętajmy, że krótkie suknie najlepiej sprawdzają się w przypadku ślubu cywilnego, jeśli jednak sukienka nie będzie zbyt wyzywająca – można ją z powodzeniem włożyć również na uroczystość kościelną. Warto jednak dowiedzieć się wcześniej, czy ksiądz udzielający ślubu nie będzie namawiał Panny Młodej do zakrycia ramion bolerkiem. Wciąż w wielu parafiach można spotkać się z taką praktyką.

Wybierając kreację na ślub nie wolno zapominać, że suknia musi być bardzo wygoda i pasująca do charakteru uroczystości, a Panna Młoda musi czuć się w niej dobrze. W końcu przetańczy w niej całą noc!
Data publikacji: 23.09.2016

 

Ostatnie tematy