Wesela Warszawa Zaloguj się / Załóż konto

dodaj obiekt weselnyWesela

Jak znaleźć ten jedyny pierścionek zaręczynowy?

 

Jak znaleźć ten jedyny pierścionek zaręczynowy?

Fot. www.pixabay.com

Dla wielu mężczyzn oświadczyny to czas ogromnego stresu i niepewności. Jak przygotować się do tej chwili? Jak nie zwariować z nerwów? I jak właściwie wybrać ten idealny pierścionek?

Oświadczyny to ważny moment zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety, która przyjmując pierścionek wyraża zgodę na poślubienie swojego wybranka. Ze względu na tak duże znaczenie tej chwili ogromną wagę przywiązuje się do wyglądu pierścionka zaręczynowego. Będzie on w końcu pełnił rolę stałego elementu biżuterii przyszłej Panny Młodej, symbolizując miłość aż po grób.

Wybierając pierścionek zaręczynowy dla swojej wybranki warto zabrać ze sobą osobę jej bliską. Może to być przyjaciółka, siostra lub bliska kuzynka, które dobrze znają gust Twojej dziewczyny i pomogą Ci w podjęciu decyzji. Pamiętaj, aby nie przesadzać z ceną i wybrać taki pierścionek, na który faktycznie Cię stać. Powinien być to przemyślany i rozsądny wybór. Ceny pierścionków zaręczynowych wahają się od ok. 200 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Wszystko zależy od kruszców, z jakich został wykonany oraz wykorzystanych kamieni szlachetnych. Najpopularniejszym kruszcem bez wątpienia pozostaje złoto. Od wieków ceni się biżuterię wykonaną z żółtego złota. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy również białe złoto, zmieszane np. ze stopami niklu itp. Poza złotem pierścionki zaręczynowe wykonuje się również z tytanu i platyny.

Najważniejszą kwestią, bez której nie sposób dokonać właściwego wybnoru, jest rozmiar pierścionka. Możesz zdobyć informacje o rozmiarze swojej dziewczyny pożyczają jej dotychczas noszony pierścionek i zanosząc go do jubilera. Możesz też spróbować zmierzyć obwód palca ukochanej, gdy ta śpi. To jednak dość trudne zadanie, które będzie wymagało dużej precyzji.

Gdy już zdobędziesz wszystkie niezbędne informacje, pamiętaj, że pierścionek ma stanowić jedynie symbol waszej miłości. O wiele ważniejsze od biżuterii jest w końcu Wasze uczucie.
Data publikacji: 10.06.2016

 

Ostatnie tematy