Wesela Warszawa Zaloguj się / Załóż konto

dodaj obiekt weselnyWesela

Jak wygląda wiejskie wesele?

 

Jak wygląda wiejskie wesele?

Fot. www.pixabay.com

Wiejskie wesele to coś, czego w ostatnich latach zdecydowanie unikano. Organizując wesele koncentrowano się na tym, by było nowoczesne, eleganckie i dystyngowane. Jednym słowem – aby w niczym nie przypominało wesele rodem z „Chłopów”. Dziś moda na wiejskie wesela powraca.

Wytworne i eleganckie przyjęcia powoli odchodzą w zapomnienie na korzyść bardziej swobodnych, rustykalnych przyjęć organizowanych na wsi lub na wzór wiejskiego przyjęcia.

Wesela na wsi od zawsze uważane były za najbardziej huczne, szalone i udane. Trwają nawet kilka dni i są symbolem polskiej gościnności. Obfitują w pyszne polskie przysmaki, fantastyczną, skoczną muzykę i morze alkoholu. Jeśli więc marzysz o przyjęciu zorganizowanym w dawnym stylu – to coś idealnego dla Ciebie.

Jak wygląda wiejskie wesele i czy to na pewno dobre rozwiązanie? Podstawową różnicą w porównaniu do nowoczesnego przyjęcia jest dekoracja restauracji. Wiejskie wesele to tradycyjne ozdoby, jakie stosowano dawniej, tj. piękne świece, nadające przyjęciu romantycznego klimatu, papierowe ozdoby, często przygotowane własnoręcznie przez Parę Młodą i rodziców, a także wszelkie dodatki wykonane z surowego drewna, charakterystycznego dla wiejskiego krajobrazu.
Coraz częściej Pary Młode decydują się pójść o krok naprzód i zdecydować się na typowo wiejską zastawę. Stąd na stole weselnym pojawiają się złote talerze i dawna porcelana.

Kolejnym, ważnym elementem wystroju są świeże kwiaty. Jeśli pora roku dopisze, warto zdecydować się na polne, jak np. maki. Polne kwiaty nadają przyjęciu wyjątkowego, romantycznego charakteru, a wykorzystane w bukiecie ślubnym Panny Młodej sprawią, że będzie wyglądała świeżo, radośnie i dziewczęco. Kwiat warto wykorzystać również do dekoracji stołu weselnego. W sezonie letnim i wiosennym najlepiej prezentują się róże, kaczeńce, tulipany, astry, goździki, konwalie, piwonie, bez i jarzębina. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystane żywych gałązek do ozdobienia talerzy lub przewiązania leżących na nich kart menu.

Jak widać wiejskie wesele może być naprawdę fantastyczne, a jego oprawa zależy wyłącznie od waszej kreatywności. Sielska sceneria, bliskość natury i swobodny klimat zapewnią gościom udaną zabawę do białego rana.
Data publikacji: 08.07.2016

 

Ostatnie tematy