Wesela Warszawa Zaloguj się / Załóż konto

dodaj obiekt weselnyWesela

Bukiet idealnie dobrany

 

Bukiet idealnie dobrany

Fot. www.pixabay.com

Bukiet ślubny stanowi jeden z najważniejszych elementów kreacji Panny Młodej. Nadaje jej kobiecości, a uroczystość nabiera wyjątkowego, romantycznego charakteru. Musimy więc zadbać o to, by bukiet był piękny, elegancki i idealnie dopasowany do stylizacji uroczystości. Jak to zrobić?

Zaplanuj wesele na co najmniej kilka miesięcy wcześniej. Dzięki temu będziesz mogła przewidzieć, jakie kwiaty sezonowe będą dostępne w wybranym przez was terminie. Pora roku ma na to ogromny wpływ – inne kwiaty znajdziemy w okresie jesiennym, a zupełnie inne na wiosnę. Pomyśl też o kwocie, jaką jesteś w stanie wydać na bukiet. Pamiętaj, że często kwiaty z bukietu są również podstawowym elementem dekoracji sali weselnej. Nie przesadź więc z ceną, aby wesele nie pogrążyło Twojego budżetu. Bardzo ważna przy wyborze bukietu jest jego kolorystyka. Barwy wykorzystane w bukiecie ślubnym powinny nawiązywać do koloru przewodniego uroczystości.

Największy wybór świeżych kwiatów jest zawsze w sezonie wiosennym i letnim. Jeśli organizujesz wesele właśnie w tym czasie możesz wybierać spośród wielu pięknych gatunków, takich jak między innymi: róże, kaczeńce, malwy, maki, tulipany, konwalie lub bez. Świetnym wyborem są także astry, goździki lub jarzębina. Aż żal nie skorzystać z tak pięknych darów natury! W lecie dominującym kwiatem jest zdecydowanie piwonia. Do bukietów nadają się także chabry, hortensje, rumianek lub słonecznik. Jednak najbardziej popularnym kwiatem, wykorzystywanym na weselach w formie dekoracji lub bukietu ślubnego, jest zdecydowanie róża – kwiat piękny, uniwersalny i dostępny zawsze, niezależnie od pory roku.

Pamiętajmy, że bukiet dobiera się zwykle do kreacji Panny Młodej. Powinien on więc korespondować z kolorem sukni lub dodatków, takich jak buty, bolerko lub biżuteria. Co ciekawe, coraz częściej bukiet dobiera się do kreacji Pana Młodego, tj. koloru muszki, krawata lub garnituru.
Data publikacji: 22.07.2016

 

Ostatnie tematy